Варонежскія баскетбалісткі трапілі ў фінал Суперлігі

У паўфінале «Варонеж-СКІФ» адолеў «Ладагу» з Санкт-Пецярбурга.

Баскетбалісткі «Варонежа-СКІФ» перамаглі «Ладагу» ў другім матчы паўфінальнай серыі плэй-оф Суперлігі да дзвюх перамог з лікам 77:71 у пятніцу, 17 красавіка. Падапечныя Вадзіма Буракова выйшлі ў фінал турніру.

У першай чвэрці гаспадыні пляцоўкі перайгралі Варонежскую каманду з розніцай у пяць ачкоў. Аднак да вялікага перапынку госці вялі з лікам 27:25. А ў трэцяй чвэрці падапечныя Вадзіма Буракова бліскуча згулялі ў атацы - варонежскія баскетбалісткі набралі 25 ачкоў за перыяд і павялі з лікам 52:39. «Ладага» кінулася адыгрывацца і за 13 секунд да канца матча зраўняла лік. У овертайме «Варонеж-СКІФ» якасна адыграў у абароне і выйграў матч з розніцай у 6 ачкоў.
Першы паўфінальны матч Суперлігі варонежскія баскетбалісткі выйгралі з лікам 75:69.