Варонежскія футбалісты выйгралі маладзёжную спартакіяду

У фінале зборная сталіцы чарназем'е перамагла каманду Татарстана.

Сёння, 2 жніўня, зборная Варонежскай вобласці па футболе выйграла спартакіяды моладзі Расіі. У фінальным матчы які праходзіў у Крымску турніру Варонежцы перайгралі зборную Татарстана, паведамляе афіцыйны сайт моладзевага складу «Факела», гульцы якога склалі касцяк зборнай.

Вырашальны матч складаўся для Варонежцаў цяжка - каманда з Татарстана адкрыла рахунак у самым канцы першага тайма. У другой палове матчу Варонежцы захапілі ініцыятыву і ціснулі на вароты суперніка. На 70 хвіліне намаганні падапечных Сяргея Сопнева ўвянчаліся поспехам: вароты зборнай Татарстана пабіў Антон Сушкоў. У дадатковы час супернікі не змаглі трапіць у вароты адзін аднаго, і лёс залатых медалёў вырашылася ў серыі пенальці. Варонежцы білі дакладней і перамаглі з лікам 4: 2.

Падчас фінальнага этапу спартакіяды варонежскія футбалісты правялі 5 матчаў, у 4 з якіх атрымалі перамогу. У групавым турніры зборная сталіцы чарназем'е перайграла зборныя Алтайскага і Прыморскага краёў, а таксама згуляла ўнічыю з Краснадарам. У паўфінальным паядынку Варонежцы перайгралі каманду Ленінградскай вобласці з лікам 2: 1.